Talladega Superspeedway ma historię bycia najbardziej nieprzewidywalnym torem NASCAR. Dosłownie każdy z 40 kierowców może w każdej chwili wysunąć się na prowadzenie, bez względu na sprzęt, doświadczenie czy okoliczności. Więc to jest tylko dopasowanie, że ustawienie linii startowej dla tego wyścigu będzie losowanie.

Zamiast uciekać się do kwalifikacji na torze w pierwszy weekend fani są dozwolone na torze, NASCAR postanowił zachować system losowania w miejscu. Jest to decyzja, która ma na celu ograniczenie czasu na torze dla zespołów, jak starają się złagodzić potencjalne rozprzestrzenianie COVID-19 wewnątrz obszaru garażu. W piątek ogłoszono, że dwóch pracowników Stewart-Haas Racing testowało pozytywnie na wirusa w ich Kannapolis, North Carolina, sklep wyścigowy, wzmacniając potrzebę takiej polityki.

Pod tym systemem, wszyscy kierowcy są podzieleni zgodnie z pozycją ich zespołu w punktach właściciela. Te mniejsze grupy mają następnie losowo wybrane miejsce startowe do niedzielnego wyścigu.

Miejsca 1-12 zostały wylosowane wśród zespołów zajmujących miejsca od 1 do 12 w rankingu właścicieli.

Miejsca 25-36 zostały rozlosowane wśród zespołów czarterowych (gwarantowane miejsca na starcie) zajmujących miejsca od 25. do 36. w punktacji właścicieli.

Miejsca 37-40 zostały ustalone przez punkty właścicieli wśród czterech zespołów „otwartych”, które muszą ścigać się z prędkością za każdym razem.

Tylko 40 zespołów zostało zgłoszonych na 40 miejsc na starcie, nie pozostawiając nikogo, kto nie zakwalifikował się. Martin Truex Jr. zdobył biegun jako część 1-2-3 szczęśliwego losowania dla Joe Gibbs Racing.

QUALIFYING NOTES

• Joe Gibbs Racing ma swój pierwszy 1-2-3 wysiłek kwalifikacyjny w sezonie 2020. Martin Truex Jr, startując jako pierwszy, zdobył swoje pierwsze pole od czasu przejścia do JGR w 2019 roku. Denny Hamlin (2.) ma swoje drugie z rzędu miejsce startowe w pierwszym rzędzie, podczas gdy panujący mistrz serii Kyle Busch jest trzeci.
  • Jimmie Johnson (4.) ma swoje najlepsze miejsce startowe od majowego Coca-Cola 600.
  • Tyler Reddick (16.) wylosował najwyższe miejsce kwalifikacyjne spośród wszystkich debiutantów w polu.
  • Gray Gaulding (29.) wskakuje z powrotem do nr 27 dla Rick Ware Racing, zastępując JJ Yeleya. Ostatni raz prowadził ten samochód w Bristolu trzy tygodnie temu.
  • BJ McLeod (30.) został mianowany kierowcą Chevroleta nr 77 Spire Motorsports w połowie tygodnia. Australijczyk i weteran Indy 500 James Davison miał zadebiutować w serii na owalnym torze. Jednak NASCAR zdecydował się nie zatwierdzić go do Talladega bez treningu lub kwalifikacji przed wydarzeniem.
  • JJ Yeley (34.) przenosi się do samochodu nr 53 dla Rick Ware Racing w ten weekend. Przez większość czasu, ten samochód jest prowadzony przez Garretta Smithleya, ale on przenosi się do własnego zespołu BJ McLeoda, nr 78, zamiast i rozpocznie 40. Gaughan startuje tylko w wyścigach superspeedway z Beard Motorsports i ich No. 62 w tym sezonie.

NASCAR RACE BREAKDOWN

Race: GEICO 500

Track: Talladega Superspeedway (Lincoln, Ala.)

PRE-RACE PREVIEW

Christopher Bell zatrzymuje się w Frontstretch Podcast, aby omówić swoje debiutanckie przejście do Cup Series, zanim gospodarze Dustin Albino i Mike Neff skierują swoją uwagę na weekendowy wyścig w Talladega.