Tartalomjegyzék

Mennyi ideig tart egy kosárlabda mérkőzés?

image for how long is a college basketball game

Az NCAA kosárlabda mérkőzések 40 percesek, amennyiben az időtartam végén van győztes. A hosszabbítás szükség szerint további öt percet jelent, és a mérkőzést addig játsszák, amíg győztes nem születik.

Mennyi ideig tart a főiskolai kosárlabda “félidő”?

A legtöbb rendes szezonbeli egyetemi kosárlabda-mérkőzésen van egy 15 perces félidő. Az NCAA Tournament mérkőzéseken 20 perces félidő van.

Hány negyed van az egyetemi kosárlabdában?

A női egyetemi kosárlabdában négy 10 perces negyed, míg a férfiaknál két 20 perces félidő van. A férfi egyetemi kosárlabda az egyetlen olyan kosárlabdaforma az USA-ban, ahol nincsenek negyedórák.

Hány periódus van a főiskolai kosárlabdában?

image for how many periods are in college basketball

A főiskolai kosárlabdában nincsenek periódusok, mivel a játék vagy négy negyedórára (nők) vagy két félidőre (férfiak) oszlik.

Mikor van az NCAA kosárlabda bajnokság?

Az NCAA kosárlabda-bajnokságot minden évben március harmadik hetétől április első hétvégéjéig tartják. Az időpontok minden évben változnak, de a torna mindig kedd este kezdődik az “első négy” mérkőzéssel.

A tornát vasárnap választási vasárnap előzi meg, és ez a naptári év egyik legnagyobb napja a sportrajongók számára.

Ki nyerte az NCAA kosárlabda-bajnokságot 2019-ben?

A Virginia Cavaliers nyerte a 2019-es NCAA kosárlabda-bajnokságot a Texas Tech Red Raiders legyőzésével. Íme a 2019 előtti utolsó öt NCAA-kosárlabda-bajnok listája:

image of when does college basketball start

A NCAA kosárlabda szezon hivatalosan október közepén kezdődik, hiszen akkor kezdődhetnek az edzések. Az első hivatalos mérkőzéseket november elején lehet lejátszani, ez az időpont minden évben kissé változik.

A legtöbb divízió I-es konferencia csak az év eleje után kezdi meg a bajnoki küzdelmeket, de néhányan decemberben is rendeznek néhány konferencia-mérkőzést. A konferenciabajnokságokat ezután március első vagy második hetében rendezik meg, így a kiválasztási vasárnapra minden befejeződik.

Meddig tartanak az egyetemi kosárlabda-mérkőzések?

A legtöbb egyetemi kosárlabdacsapat közel 30 mérkőzést játszik az alapszakasz során. A konferenciabajnokságok egytől öt mérkőzésig terjedhetnek egy-egy csapat számára.

Az NCAA-tornán 68 csapat szerepel a mezőnyben, és a csapatoknak hat vagy hét mérkőzést kell megnyerniük ahhoz, hogy az NCAA-torna bajnokává koronázzák őket. Az NCAA-torna előtt egy csapat csak korlátozott számú mérkőzést játszhat, de a tornákon való szereplés megváltoztathatja a megengedett mérkőzések számát.

Hány mérkőzésből áll az NCAA kosárlabda-szezon?

Az egyes NCAA kosárlabdacsapatok mérkőzéseinek száma változó, de az átlag általában 30 mérkőzés körül mozog egy évben. A UConn és a Michigan tartja a legtöbb lejátszott mérkőzés rekordját, összesen 41 mérkőzéssel.

Amint elkezdődik a konferenciabajnokság és az NCAA-torna, minél több mérkőzést nyer, annál több mérkőzést játszhat.

Kinek van a legtöbb NCAA kosárlabda-bajnoksága?

image for who has the most ncaa basketball championships

A UCLA Bruins 11 NCAA kosárlabda-bajnokságot nyert, ami minden idők legtöbbje. Utoljára 1995-ben nyertek bajnokságot, de 1967-1973 között zsinórban hét bajnokságot nyertek.

What Are the NCAA Basketball Rankings?

Két fő egyetemi kosárlabda rangsor létezik, amelyek hetente olvashatóak. Az első az Associated Press szavazás, a második pedig az edzői szavazás.

Az AP szavazáson az írók szavaznak, és jellemzően ezt használják az oldalak a rangsorok megjelenítésekor. Az edzői szavazáson minden divízió I-es edző részt vehet, de ez nem kötelező.

Ezeknek a felméréseknek nincs jelentősége, amikor eljön az NCAA-torna ideje, mivel a kiválasztási bizottság határozza meg, hogy a csapatok hova kerüljenek a csoportkörben. A kiválasztási bizottság február hónapban teszi közzé a legjobb 16 csapatot, és minden héten változtatásokat eszközöl.

A fogadók általában az AP Poll rangsorát nézik, amikor megpróbálják meghatározni az egyes mérkőzések legjobb csapatát. Ezek a ranglisták hetente változnak a szezon során, de a szezon vége felé már jobban tükrözik a legjobb csapatokat.

Mikor jön ki az NCAA kosárlabda ranglistája?

Az NCAA kosárlabda rangsorát minden hétfőn, az összes szavazat összegyűjtése után teszik közzé. A Top 25-öt a többi szavazatot kapott csapattal együtt hozzák nyilvánosságra.

Mikor frissülnek az NCAA kosárlabda ranglisták?

Az NCAA kosárlabda rangsorát minden héten frissítik, és a Top 25-ön belül általában elég sok mozgás van. Egyetlen vereség nagyon befolyásolhatja egy csapat rangsorát, és új csapatok ugorhatnak be a Top 25-be egy fontos győzelemmel.

Az NCAA Tournament Selection Committee az NCAA Tournament kiválasztási bizottsága az NCAA Tournament sorrendjének kialakításakor a teljes mezőnyt nézi, és ezek a rangsorok nem mozognak annyit. Amikor a kiválasztási bizottság elkezdi kiadni a legjobb 16 csapatot, ezek a csapatok nem mozognak sokat.

Mihelyt az NCAA kiválasztási bizottsága kiadja a torna mezőnyét, ezek a helyezések rögzülnek. Ez segít a fogadóknak abban, hogy a torna teljes időtartama alatt pontosabb képet kapjanak arról, hogy hol állnak a csapatok.

Hány NCAA kosárlabdacsapat van?

image of how many ncaa basketball teams there are

Az NCAA kosárlabdacsapatok száma jelenleg 1036, amelyek a verseny három szintjén versenyeznek. Ezek a csapatok átkerülhetnek a különböző szintek között, de ennek van egy folyamata.

2020-21-ben 350 férfi divízió I-es kosárlabdacsapat és 349 női divízió I-es kosárlabdacsapat van.

Időkérések az egyetemi kosárlabdában

Minden egyetemi kosárlabdacsapatnak négy “teljes” időkérés és két “30 másodperces” időkérés áll rendelkezésére a mérkőzés során. Ezek közül az egyik “30 másodperces” időkérés csak az első félidőre vehető igénybe, és nem kerül átvitelre.

A televíziós közvetítéssel közvetített egyetemi kosárlabda-mérkőzéseken média időkérések is vannak. Ezekről az időkérésekről a mérkőzés előtt állapodnak meg, és általában a játék első megszakításakor, a 16, 12, nyolc és négy perc után következnek.

A időkéréseket csak akkor lehet kérni, amikor a csapat labdabirtoklásban van, vagy halott labdás szituációban lehet kérni.

Főiskolai kosárlabdaedzők

a főiskolai kosárlabdaedzők képe

Hogy valaki főiskolai kosárlabdaedző legyen, ahhoz általában több év és rengeteg türelem szükséges. A főiskolai kosárlabdaedzőknek végig kell dolgozniuk a ranglétrán, és a legtöbben diákként vagy diplomás asszisztensként kezdenek.

Tipikusan valamilyen oktatási vagy sportmenedzseri diploma szükséges az edzői pályára lépéshez.

Mennyit keresnek a főiskolai kosárlabdaedzők?

A legjobb főiskolai kosárlabdaedzők a divízió I-es szinten több millió dollárt keresnek. John Calipari a Kentuckynál több mint 8 millió dollárt keres évente, és a legtöbb edző a divízió I-es szinten közel vagy több mint egymilliót keres évente.

Mennyit keresnek a főiskolai kosárlabdabírók?

A legtöbb főiskolai kosárlabdabíró teljes munkaidőben dolgozik, a mediánbérük megközelíti a 36 000 dollárt. Ez a szám változhat attól függően, hogy milyen ligában és milyen szinten dolgoznak a játékvezetők.

Milyen csatornán megy a főiskolai kosárlabda?

image for what channel is college basketball on

A nézők számos különböző csatornán, köztük az ESPN, FoxSports1, FOX, CBS, ABC és NBC csatornákon láthatják, hogy ma milyen NCAA kosárlabda mérkőzések mennek. Az NCAA-tornát a CBS, a TNT, a TBS és a TruTV közvetíti.

Ezek közül néhány csatorna a csomagja részeként egyetemi kosárlabda közvetítést is kínál, ezért mindenképpen nézd meg, milyen egyetemi kosárlabda mérkőzések vannak ma este.

Hogyan toborozzanak egyetemi kosárlabdára

Az egyetemi kosárlabdára való toborzáshoz az ország egyik legjobb középiskolás kosarasának vagy a világ egyik legjobb nemzetközi játékosának kell lenned. A legtöbb toborzás a nyár folyamán történik, és az AAU kosárlabda nagy szerepet játszik a toborzási folyamatban.

A középiskolai edzők is küldhetnek highlight kazettákat vagy játékfelvételeket az egyetemi edzőknek, hogy a játékos nevét megismerjék. A toborzás már középiskolás korban elkezdődhet, de a középiskola első és utolsó éveiben felgyorsul. Ha tehát tudni akarod, hogyan toborozzanak a főiskolai kosárlabdára, eddz keményen, és kezdd el felvenni a játékfelvételeidet, hogy összeállíthasd és elküldhesd őket!

Források / További olvasmányok

Ha ki vagy éhezve egy kis haladó olvasmányra, látogass el az NCAA kosárlabda odds oldalára, hogy megtudd, ki játszik ma este egyetemi kosárlabdát

GYIK

Ki az első az egyetemi kosárlabdában?

A vita arról, hogy “ki a legjobb csapat az egyetemi kosárlabdában?” örökké tart, de a Kentucky, Kansas, North Carolina és a Duke számítanak az egyetemi kosárlabda “kékvérűinek”, és ez minden idők négy legnyerősebb programja.

Mikor kezdődik az egyetemi kosárlabda szezon?

Az NCAA kosárlabda szezon edzései általában október közepén kezdődnek, a mérkőzések pedig jellemzően november elején.

Milyen hosszú egy egyetemi kosárlabdapálya?

A főiskolai kosárlabdapálya 94 láb hosszú és 50 láb széles.

Hány percig tart egy főiskolai kosárlabda mérkőzés?

Egy szabályos egyetemi kosárlabda mérkőzés 40 percig tart. Ez a férfi és a női kosárlabdában is ugyanannyi.

Hány játékos van egy főiskolai kosárlabdacsapatban?

Egy főiskolai kosárlabdacsapat számára 13 divízió I-es ösztöndíj áll rendelkezésre, de minden csapat vihet magával walk-on játékosokat. A legtöbb csapatban 15-16 játékos szerepel minden szezonban.

Ki nyerte tavaly az NCAA kosárlabda-bajnokságot?

A 2020-as NCAA férfi kosárlabda-bajnokság a COVID-19 miatt elmaradt, így nem koronáztak bajnokot. Az azt megelőző évben a Virginia Cavaliers szerezte meg a bajnoki címet.

A Virginia Cavaliers nyerte a 2019-es NCAA férfi kosárlabda-bajnokságot.

Ki nyerte az NCAA kosárlabda-bajnokságot 2018-ban?

A Villanova Wildcats legyőzte a Michigan Wolverines-t és megnyerte az NCAA-tornát 2018-ban.

Ki nyerte a 2016-os NCAA kosárlabda-bajnokságot?

2016-ban a Villanova Wildcats legyőzte a North Carolina Tar Heels csapatát, és ezzel megnyerte az NCAA-tornát egy hárompontos dobással a hajrában.

Mennyit keresnek az egyetemi kosárlabda-bírók?

Az NCAA kosárlabda-bírók átlagfizetése valamivel több mint 36 000 dollár.

Mennyit keresnek az egyetemi kosárlabdázók?

Az NCAA kosárlabdázói teljes vagy részleges sportösztöndíjban részesülnek, de a játékért nem kaphatnak fizetést.

Mikor kezdődik az NCAA férfi kosárlabda-bajnokság?

Az NCAA férfi kosárlabda-bajnokság március harmadik hetében kezdődik és április első hétvégéjén ér véget.

Milyen hosszú egy “félidő” az egyetemi kosárlabdában?

A férfi egyetemi kosárlabda mérkőzés minden félideje 20 perc hosszú.

Hány hiba megengedett az egyetemi kosárlabdában?

Minden játékos öt szabálytalanságot követhet el, mielőtt kizárják egy egyetemi kosárlabda mérkőzésről.

Hány NCAA divízió I-es kosárlabdacsapat van?

A 2020-21-es évben 350 férfi és 349 női divízió I-es kosárlabdacsapat van.

Hány időkérés van az egyetemi kosárlabdában?

Minden csapatnak négy “teljes” időkérés és két “30 másodperces” időkérés engedélyezett; ezek közül az egyik csak az első félidőben vehető igénybe, és nem vihető át.

Kapnak-e fizetést az egyetemi kosárlabdázók?

Az NCAA kosárlabdázói nem kapnak pénzbeli fizetést; részleges vagy teljes sportösztöndíjjal kompenzálják őket.

Mikor frissülnek az NCAA kosárlabda rangsorai?