Kevin Harvick 13 körrel a vége előtt átvette a vezetést, miután a vezetők a falnak ütköztek, és megnyerte a vasárnapi Southern 500-at, a kupa rájátszásának első futamát.

Austin Dillon lett a második, őt követte Joey Logano, Erik Jones és William Byron, aki sorozatban harmadszor végzett az első ötben. A hatodiktól a tizedik helyig: Alex Bowman, Kyle Busch, Kurt Busch, Aric Almirola és Clint Bowyer.

Harvick győzelme a nyolcadik a szezonban, de nem szerezte volna meg az élmezőny segítsége nélkül. A győzelemmel Harvick a második fordulóba is bejutott.

“Ez az egyik legrangosabb verseny a sportágunkban, és nyilvánvalóan mindenki tudja a sportágunkban, hogy Darlington milyen történelme van a sportágunknak, így bármikor, amikor itt nyerhetsz, az nagyon különleges” – mondta Harvick.

TOVÁBB: Kyle Busch, Clint Bowyer csapatfőnökei 1 futamra felfüggesztve

Martin Truex Jr. 14 körrel a vége előtt megelőzte Chase Elliottot a vezetésért, de nem ment el Elliott mellett, és mindketten a falnak csapódtak az 1-es kanyarban. Truex néhány körrel később kiállt a boxba, amikor a jobb hátsó gumija lement az érintkezés után. Elliott visszaesett a mezőnyben, így Harvick átvehette a vezetést.

“Bocs srácok, pokoli egy autó” – mondta Truex a csapatrádión a 22. hely után. “Sajnálom, haver, nagyon akartam. Azt hiszem, nem kellett volna.”

Mondta Elliott, aki a 20. helyen végzett: “Ő (Truex) a (kanyar) 4-es kanyarban elindult rajtam, és ő csak úgy tisztázta magát az egyik kanyarban. Közel volt, de nyilvánvalóan nem volt teljesen tiszta. Utálom, nyilvánvalóan gyors NAPA Camarónk volt – elég gyors ahhoz, hogy versenyben legyünk. Kellett volna egy kis tempó, hogy növeljük az előnyünket ahelyett, hogy védekeznénk, de ettől függetlenül úgy gondoltam, hogy jó helyen voltunk. A (kanyar) 3-as és 4-es kanyarban végigmentem az alján, hogy lássam, maradt-e még valami odalent, és ez adta meg neki a lehetőséget, aztán egyszerűen felcsúszott a bal elejére, úgy éreztem, és továbbmentünk.”

A győzelem Harvick 57. győzelme pályafutása során, és megelőzte Kyle Busch-t az összes győzelem listáján. Harvicknak ez a második győzelme Darlingtonban idén. Az első kupafutamot májusban nyerte, amikor a COVID-19 járvány miatti 10 hetes szünet után újraindult a szezon.”

Almirola birtokolja az utolsó átigazolási helyet a második fordulóra. Bowyerrel holtversenyben áll, de övé a jobb eredmény ebben a fordulóban.

Dillon a legjobb helyezését érte el a texasi győzelme óta.

“Ember, jó lett volna megszerezni ezt a győzelmet és bebiztosítani a következő fordulóba” – mondta az NBCSN-nek.

1. SZAKASZ NYERTES: Martin Truex Jr.

2. SZAKASZ NYERTES: Martin Truex Jr.

KI JÓ VERSENYT VEZETETT: Austin Dillon a verseny előtt nem engedélyezett beállítások miatt hátulról kellett indulnia, és végül a második helyen végzett. A csapat felfedezte, hogy a bal és a jobb első gumiabroncsok az autó rossz oldalán voltak. Dillon azzal is megbirkózott, hogy a jobb hátsó gumija tönkrement, ami miatt a verseny elején zöld zászlós boxkiállásra kényszerült. … Joey Logano leküzdött egy defektet a jobb első kerék egy pontján, majd megsérült, amikor Corey LaJoie hátulról nekiment egy újraindításnál, és végül harmadik lett. … Erik Jones, aki negyedikként ért célba, mind a hat darlingtoni kupaindulása során az első 10-ben végzett.

KI VOLT ROSSZ VERSENY: Ryan Blaney-nak szerencsétlen éjszakája volt. Csapatát a verseny előtt megbüntették a nem megfelelően felszerelt ballaszt miatt. A NASCAR 10 pontra büntette a csapatot, és felfüggesztette Blaney csapatfőnökét, Todd Gordont a versenyre. Blaney-nak a 2. szakasz elején defektet kapott a bal hátsó kereke, és ki kellett állnia a boxba, így egy körrel lemaradt az élen haladók mögött. A 24. helyen végzett, és az utolsó helyen áll a 16 versenyzőből álló rájátszás mezőnyében.

JELENTŐS: Kevin Harvick az elmúlt hét kupafutamból négyet megnyert.

NEXT: A sorozat szeptember 12-én 19:30-kor ET 19:30-kor versenyez a Richmond Raceway-en az NBCSN-en. Ez a rájátszás első fordulójának második futama.