Talladega Superspeedway je v historii nejnepředvídatelnější tratí NASCAR. Doslova kterýkoli ze 40 jezdců v poli se může kdykoli protlačit dopředu, bez ohledu na vybavení, zkušenosti nebo okolnosti. Je tedy jen příznačné, že určení startovního pořadí pro tento závod bude náhodným losováním.

Namísto toho, aby se NASCAR o prvním víkendu, kdy mohou fanoušci na trať, uchýlil ke kvalifikaci na trati, rozhodl se zachovat systém losování. Je to rozhodnutí, které má omezit čas týmů na trati, protože se snaží zmírnit potenciální šíření COVID-19 v prostoru garáží. V pátek bylo oznámeno, že dva zaměstnanci týmu Stewart-Haas Racing byli pozitivně testováni na tento virus ve své závodní dílně v Kannapolisu v Severní Karolíně, což ještě posílilo potřebu těchto pravidel.

Podle tohoto systému jsou všichni jezdci rozděleni podle postavení jejich týmu v bodování majitelů. Těmto menším skupinám je pak náhodně vybráno startovní místo pro nedělní závod.

Pozice 1-12 byly vylosovány mezi týmy na 1. až 12. místě v pořadí vlastníků.

Pozice 13-24 byly vylosovány mezi týmy na 13. až 24. místě v pořadí vlastníků.

Pozice 25-36 byly vylosovány pouze mezi charterovými týmy (garantovaná místa na startovním roštu), které se umístily na 25. až 36. místě v žebříčku majitelů.

Pozice 37-40 byly určeny podle bodů majitelů mezi čtyřmi „otevřenými“ týmy, které musí jet na rychlost při každém startu.

Na 40 míst na startovním roštu bylo přihlášeno pouze 40 týmů, takže nezůstal nikdo, kdo se nekvalifikoval. Martin Truex Jr. získal pole position jako součást šťastného losu 1-2-3 pro Joe Gibbs Racing.

KVALIFIKAČNÍ POZNÁMKY

• Společnost Joe Gibbs Racing má za sebou první kvalifikaci s výsledkem 1-2-3 v sezoně 2020. Martin Truex Jr. startující z prvního místa získal svou první pole position od přestupu k JGR v roce 2019. Denny Hamlin (2.) má své druhé startovní místo v první řadě za sebou, zatímco úřadující šampion série Kyle Busch je třetí.
  • Jimmie Johnson (4.) má své nejlepší startovní místo od květnového závodu Coca-Cola 600.
  • Tyler Reddick (16.) si vylosoval nejvyšší kvalifikační místo ze všech nováčků v poli.
  • Gray Gaulding (29.) naskočí zpět do vozu č. 27 týmu Rick Ware Racing, kde nahradil JJ Yeleyho. Naposledy s tímto vozem startoval před třemi týdny v Bristolu.
  • BJ McLeod (30.) byl v polovině týdne jmenován jezdcem Chevroletu č. 77 Spire Motorsports. Australan a veterán z Indy 500 James Davison měl v seriálu debutovat na oválné dráze. NASCAR se však rozhodl neschválit ho pro Talladegu bez tréninku nebo kvalifikace před závodem.
  • JJ Yeley (34.) se tento víkend přesune do vozu č. 53 týmu Rick Ware Racing. Většinu času tento vůz řídí Garrett Smithley, ale místo toho se přesouvá do vlastního týmu BJ McLeoda s číslem 78 a odstartuje 40.
  • Brendan Gaughan (39.) bude startovat podruhé v sezoně.

Datum: Talladega Superspeedway (Lincoln, Ala.)

PREVIEW PŘED ZÁVODEM

Christopher Bell se zastavil ve Frontstretch Podcast, aby probral svůj nováčkovský přechod do pohárové série, než se moderátoři Dustin Albino a Mike Neff zaměří na víkendový závod v Talladega.