Kevin Harvick se ujal vedení 13 kol před koncem závodu poté, co vedoucí závodníci narazili do zdi, a vyhrál nedělní Southern 500, úvodní závod play-off poháru.

Austin Dillon skončil druhý a za ním se umístili Joey Logano, Erik Jones a William Byron, který potřetí za sebou skončil v první pětce. Šesté až desáté místo:

Harvickovo vítězství je jeho osmé v sezóně, ale nezískal by ho bez pomoci vedoucích jezdců. Vítězství Harvicka zároveň posunulo do druhého kola.

„Je to jeden z nejprestižnějších závodů v našem sportu a samozřejmě každý v našem sportu ví, jakou historii má Darlington pro náš sport, takže kdykoli zde můžete vyhrát, je to něco mimořádného,“ řekl Harvick.

VÍCE:

Martin Truex Jr. 14 kol před koncem závodu předjel Chase Elliotta, ale Elliotta nepředjel a oba v první zatáčce narazili do zdi. Truex zajel o několik kol později do boxů, když mu po kontaktu odešla pravá zadní pneumatika. Elliott se propadl zpět do pole a Harvick se tak dostal do vedení.

„Sorry guys, hell of a car,“ řekl Truex do vysílačky svého týmu poté, co dojel na 22. místě. „Omlouvám se, chlape, chtěl jsem do toho jít. Asi jsem neměl.“

Řekl Elliott, který skončil dvacátý: „On (Truex) se tam na mě ze (čtvrté) zatáčky řítil a prostě se tak nějak uklidil do jedničky. Byl blízko, ale zřejmě nebyl úplně volný. Mrzí mě to, samozřejmě jsme měli rychlé NAPA Camaro – dost rychlé na to, abychom mohli bojovat. Potřebovali jsme tam trochu zrychlit, abychom zvýšili náš náskok, místo toho, abychom hráli na obranu, ale bez ohledu na to jsem si myslel, že jsme na tom byli dobře. Projel jsem spodní část (zatáčky) 3 a 4, abych zjistil, jestli tam dole něco nezůstalo, to mu tak nějak dalo šanci a pak mi prostě vklouzl do levého předku, měl jsem pocit, že a jeli jsme dál.“

Vítězství je Harvickovo 57. v kariéře a v historickém žebříčku vítězství ho posouvá před Kylea Busche. Je to Harvickovo druhé letošní vítězství v Darlingtonu. První pohárový závod vyhrál v květnu, kdy sezona pokračovala po desetitýdenní přestávce kvůli pandemii COVID-19.

Almirola drží poslední postupové místo do druhého kola. Má stejný počet bodů jako Bowyer, ale má výhodu lepšího umístění v tomto kole.

Dillon dosáhl nejlepšího výsledku od svého vítězství v Texasu.

„Člověče, bylo by hezké získat to vítězství a zajistit nám postup do dalšího kola,“ řekl pro NBCSN.

Vítěz 1. etapy: Martin Truex Jr.

Vítěz 2. etapy: Martin Truex Jr.

KDO ZAŽIL DOBRÝ ZÁVOD: Austin Dillon musel startovat zezadu kvůli neschváleným úpravám před závodem a dojel druhý. Tým zjistil, že levá a pravá přední pneumatika jsou na špatné straně vozu. Dillon také překonal pád pravé zadní pneumatiky, kvůli kterému musel na začátku závodu zastavit v boxech pod zelenou vlajkou. … Joey Logano v jednu chvíli překonal defekt pravé přední pneumatiky a poté poškození, když do něj při restartu zezadu narazil Corey LaJoie, a dojel třetí. … Erik Jones, který skončil čtvrtý, se umístil v první desítce při všech šesti startech v Darlingtonu.

KDO MĚL ŠPATNÝ ZÁVOD: Ryan Blaney měl mizerný večer. Jeho tým byl před závodem penalizován za nesprávně namontovaný balast. NASCAR tým potrestal 10 body a šéfa Blaneyho posádky Todda Gordona suspendoval na celý závod. Blaney měl na startu 2. etapy defekt levé zadní nápravy a musel do boxů, čímž se ocitl kolo za vedoucími jezdci. Dojel na 24. místě a je poslední v šestnáctičlenném poli pro play-off.

ZNAČKA: Kevin Harvick vyhrál čtyři z posledních sedmi pohárových závodů.

DALŠÍ: Závodní série se jede 12. září v 19:30 SEČ na okruhu Richmond Raceway na stanici NBCSN. Jedná se o druhý závod úvodního kola play-off.