Jak dlouho trvá vysokoškolský hokejový zápas?

V průměru trvá vysokoškolský hokejový zápas přibližně dvě hodiny a 25 minut. Doba, po kterou zápas trvá, se může lišit kvůli takovým věcem, jako jsou oddechové časy, zranění a prodloužení. V roce 2015 začal nejdelší zápas v univerzitním hokeji v 19:35 a o vítězi bylo rozhodnuto až v 1:30 následujícího dne. Hrací doba činila něco málo přes 151 minut, když University of Massachusetts porazila University of Notre Dame během pátého prodloužení.

Kolik třetin má vysokoškolský hokejový zápas?

Vysokoškolský hokejový zápas se skládá ze tří třetin, přičemž každá třetina trvá 20 minut. Pokud je stav zápasu na konci třetí třetiny nerozhodný, může zápas pokračovat pětiminutovým prodloužením. Většina hokejových zápasů v základní části může skončit nerozhodně. Pokud se však hraje turnaj, mohou platit pravidla pro prodloužení.

Jaká je velikost vysokoškolského hokejového kluziště?

Standardní rozměry kluziště používaného pro vysokoškolský hokej jsou 200 stop na délku a 85 stop na šířku. Rozměry některých kluzišť se mohou mírně lišit. Kluziště je obklopeno deskami, které jsou obvykle vyrobeny ze sklolaminátu a stojí asi 42 palců vysoko. Kolem kluziště je skleněná stěna, která je připevněna na deskách.

Kolik týmů je v univerzitním hokeji NCAA?

Univerzitní hokej je řízen NCAA a skládá se z týmů univerzit a vysokých škol. V univerzitní hokejové lize NCAA působí mužské i ženské týmy. V rámci ligy existují tři divize a několik různých konferencí. Například mužská divize I má přibližně 60 týmů ze šesti konferencí.

Počet ženských týmů se od zahájení hry v roce 2000 zvýšil. Nenechte se však tímto datem zmást, protože Brownova univerzita měla ženský univerzitní hokejový tým již v roce 1965. Tehdy pro ně neexistoval žádný soupeř, takže tento tým hrál proti mužskému juniorskému týmu. Dnešní ženské hokejové týmy kombinují Divizi I a Divizi II a tvoří je 36 týmů v rámci čtyř různých konferencí.

Druhé dvě divize mužského univerzitního hokeje zahrnují 81 týmů rozdělených do 10 konferencí. Ženská divize III zahrnuje více než 45 týmů v pěti konferencích.

Šampionát v univerzitním hokeji

První mistrovské utkání v univerzitním hokeji mužů se hrálo v roce 1948. U žen to bylo až v roce 2001. Na konci vysokoškolské hokejové sezóny uděluje NCAA formou turnaje titul národního mistrovského týmu. Každá divize má své vlastní play-off a mistrovský turnaj. Mužský národní hokejový turnaj NCAA se nazývá Frozen Four.

Ženská vysokoškolská hokejová liga NCAA postupuje při korunovaci mistra podobným způsobem na konci každé sezóny. Nejprve každá konference uspořádá své play-off, v němž určí mistra konference. Tyto týmy se automaticky účastní národního turnaje, který nese název National Collegiate Women’s Ice Hockey Championship, ale stejně jako mužský turnaj je označován jako Frozen Four.

Prvním mužským univerzitním hokejovým týmem, který vyhrál turnaj Frozen Four, byl v roce 1948 tým Michiganu, který porazil Dartmouth 8:4. Prvním ženským týmem, který vyhrál šampionát, byl tým University of Minnesota-Duluth Bulldogs, který získal titul také v letech 2002 a 2003.